- 2 Circular Blades. 1 Adjustable Blade.
Kezdjen okosan az LT15START fűrészgéppel
A kis méretű, megfizethető és megbízható LT15 fűrészgép termékcsalád jól használható mind profi célokra, mind magáncélú, kis volumenű fafeldolgozási munkákhoz. A szép vágási felületet biztosító és tartós gépcsalád három változatban kapható: START, CLASSIC és CLASSIC WIDE, fixen telepített vagy mobil munkapaddal, benzinmotorral vagy villanymotorral, valamint a tartozékok széles választékával.
Az LT15START a belépő szintű változat, amelyet egyszerű, megbízható fűrészeléshez terveztünk. Erős, könnyen kezelhető és költséghatékony, ezért ideális azon felhasználók számára, akik szeretnék a faanyagot saját maguk darabolni, és az anyagköltségeket is csökkenteni. E kis géppel nagy teljesítményhez és értékhez jutnak.
Rugalmas darabolási kapacitás bővíthető munkapadokkal
Az LT15START fűrészgép alapkiépítésben 70 cm átmérőjű és 5,4 méter hosszú (a mobil változat 4,8 m hosszú) rönköket képes darabolni. Hosszabb rönkök feldolgozása céljából a munkapad könnyen bővíthető modulos egységekkel, így a felhasználó szükség szerint növelheti a vágási hosszt.
Precíz vágás kényelmes kezelőpanel használatával
A rönköket három standard rönkrögzítő és hat állítható oldaltámasz tartja a helyén, a kellő stabilitást biztosítva vágás közben. A fej magassága manuálisan állítható egy kézi hajtókarral, a fűrészfej pedig finoman tolható a rönk hossza mentén vágás közben. A vágás befejezése után a fejet felemeljük, visszavisszük a kiinduló helyzetébe, majd lejjebb eresztjük a következő vágási magasságba. A fűrészgépen a kézi előtolást egy hajtókaros rendszerrel kombinálva használjuk, amely minden vágásnál pontosan az új helyzetébe állítja a szalagot.
A fűrészfej mozgatásához opcionális villamos előtolást is rendelhet kiegészítéseként a fűrészfej fel és le mozgatása céljából (csak a villanymotoros hajtású fűrészgépekre).
A fejmozgatás és az opcionális funkciók összes kezelőszerve kényelmesen elérhető a kezelőpanelnél.
Hatékony teljesítmény rugalmasan választható motorral
A keskeny vágási szélességű szalagtechnológiának köszönhetően a fűrészgép kevesebb energiát fogyaszt, mégis jelentős vágási teljesítményt nyújt minden fafajta esetén. Emiatt az LT15START hatékonyan működik kisebb, olcsóbb motorokkal is, ami alapkiépítésben az 5,5 kW-os villanymotort, vagy 14 LE-s benzinmotort jelenti. Ezek kisebb üzemeltetési költségek mellett is megbízható teljesítményt biztosítanak a felhasználó számára, és nagyobb rugalmasságot nyújtanak a helyszíni munkák során.
Nehezebben feldolgozható fafajták darabolása céljából az LT15START (mobil és fix telepítésű gép esetén) felszerelhető erősebb, 7,5 kW-os villanymotorral, vagy (fix telepítésű gép esetén) 11 kW-os villanymotorral is.
A fűrészszalag teljesítménye minden vágásnál megbízható
Az optimális vágási teljesítmény biztosítása érdekében egy víztartályos kenőrendszer közvetlenül a szalagra juttatja a kenőfolyadékot, hogy tiszta maradjon és hatékonyan működjön. Az állítható szalagvezető kar stabilan tartja különböző anyagméretek esetén is, míg a skálázott csavarral állítható fűrészlapfeszítés tartja a beállítást a pontos vágások érdekében.
A fűrészgépet egyetlen raklapon szállítjuk, könnyen érthető összeszerelési leírást és kezelési utasítást mellékelve a könnyű összeállítás érdekében.
Opciókkal bővítheti a fűrészgépe kapacitását
Ha hosszabb rönköket kell feldolgoznia, a munkapad hosszát további 1,95 m vagy 2,7 m hosszú egységekkel bővítheti, a projekt igényeitől függően. A rönkök munkapadra helyezésének megkönnyítése érdekében rönkfelrakó rámpát is szerelhet a gépre.
Az MP100 maró/gyalugép tartozékkal készre munkált felületű gerendákat és profilra mart oszlopokat gyárthat. Az MP100 a fűrészgép munkapadjára szerelhető, és a fűrészfejhez hasonlóan mozgatható a rönk hossza mentén.
LT15START Mobile – Egyszerű mobil darabolás – bárhol
Az LT15START Mobile egy kis méretű, hordozható fűrészgép, amely lehetővé teszi a bérfűrész-üzemeltetők számára a rönkök helyszíni darabolását. A saját pótkocsiján üzemel, és a beállítása gyors: csak állítsa be vízszintesre a munkapadot a kitámasztó lábakkal, szedje le a sárvédőket, és oldja ki a szállítási rögzítőcsapot. Már készen is áll a fűrészelésre.
Az S3 munkapaddal készült rendszer része egy 750 kg-os, 7,2 m hosszú pótkocsi, tengellyel, kerekekkel, vonóhoroggal, 8 állítható kitámasztó lábbal, világítással és kerítéssel. Opcionális felrakó rámpa és csörlő is kapható hozzá a könnyebb anyagmozgatás érdekében.
Ezen a mobil változaton 6 oldaltámasz, 3 rönkszorító és megerősített munkapad csatlakozás van, védőcsöves a vezetékezése, és a fűrészfej a szállítási csappal rögzíthető a biztonságos szállítás érdekében – így masszív és kényelmes megoldást biztosít a mobil fűrészeléshez.
| Teljesítmény | |
|---|---|
| Teljesítmény | 5,5 kW-os villanymotor 7,5 kW-os villanymotor 14 LE benzinmotor (10,5 kW-os) - KOHLER COMMAND PRO CH440 |
| Vágókapacitás | |
| Max. rönkátmérő | 70 cm |
| A Vágás Max. Szélessége | 64 cm |
| Max. Bevágási Szélesség | 59 cm |
| A Vágás Max. Mélysége | 27 cm |
| A fej jellemzőI és az opciók | |
| Beállítómű | N/A |
| Fej fel/le | Kurbli Elektromos (lánc) |
| Fej előre/hátra | Kézi |
| Szalagvezető kar | Kézi |
| Szalagkenő rendszer | Kézi szelep |
| Szalagfeszítő rendszer | Csavar mérőműszerrel |
| Háncsoló | N/A |
| Fűrészporgyűjtő nyílás átmérője | 101,6 mm (4'') |
| Opciók | N/A |
| Fűrészlap | |
| Hossz | 4010 mm |
| Szélesség | 32 mm 35 mm |
| Szalagkerekek | |
| Átmérő | 483 mm |
| Típus | Szíjas |
| Anyag | Öntött vas |
| A munkapad jellemzőI és az opciók | |
| A munkaasztal kialakítása | Duplasínes |
| Ívelt állványsínek | N/A |
| Munkapad hosszabbító | További állványrészek: 1.95 m vagy 2.7 m |
| Pótkocsi csomag | Választható |
| A rönk kezelése | |
| Kézi | S3 Munkapad (3 Szegmens 1.95 M / Szegmens): 6 Oldalsó Támasz, 3 Kézi Rönk Rögzítő M2 Munkapad (2 Szegmens 2.7 M / Szegmens): 4 Oldalsó Támasz, 2 Kézi Rönk Rögzítő Rönk rögzítő |
| STANDARD Hidraulikus | N/A |
| SUPER Hidraulikus | N/A |
| A jellemzőI és az opciók | |
| Frame Construction | Semi-Cantilever |
| Energiakövetelmények | 400 V / 11 A (5.5 kW) 400 V / 16 A (7.5 kW) |
| Szabványok | CE |
| Opciók | Rönkbehordó rámpák Bevágás Formázás és gyalulás MP100 |