MP280 Gyaluk / Csiszolók
Az MP280 gyalu/csiszoló tökéletes megoldást jelent azoknak a közepes és nagy fafeldolgozó cégeknek, akik prémium fatermékeket szeretnének szállítani a vevőiknek, mint például padlódeszkák, burkolatok, panelek, ajtó- és ablakkeretek, díszítőelemek stb.
Az MP280 intuitív vezérlőpanellel van felszerelve, amelynek kapcsolói külön kapcsolják az összes motort és a behordó mechanizmust, ami alacsonyabb energiafogyasztást és zajkibocsátást tesz lehetővé. A 13,78 kW-os villanymotorok 6000-es fordulatszámmal hajtják meg a vágófejeket, biztosítva a deszka felületének lehető legjobb kidolgozását.
Az MP280 két vízszintes vágófejjel rendelkezik – a felső tengely 410 mm hosszú és 88 mm átmérőjű, míg az alsó 300 mm x 72 mm, a két oldalsó vágófej pedig (egy fix helyzetben van, egy mozgatható) maximum 100 mm-es anyagot tud csiszolni. A géppel megnövelt hatékonyság érhető el a 4 oldalas vágásnak köszönhetően, egyetlen menetben.
A behordó mechanizmus a nagyobb MP360 egységből lett beépítve, és 3-15 m/perc sebességű. Az anyag betáplálása a gépbe az 1,2 m-es munkapadon történik, a bemenetre szerelt acél védőfüggönyökkel, amelyek megakadályozzák az anyag visszadobódását.
Négy fűrészpor elszívó nyílás – egy 125 mm átmérőjű és három 100 mm átmérőjű, – valamint további kefék találhatók a gép belsejében, hogy a lehető leghatékonyabban eltávolítsák a hulladék anyagot a vágófejek körül. Az MP280 gyalu/csiszoló kompatibilis a Wood-Mizer MES porelszívó rendszerekkel, amelyeket úgy terveztünk, hogy tisztán és rendben tartsák a munkahelyet.
| 4-sided processing | |
|---|---|
| Planing Width | 20-240 mm |
| Planing Height | 15-95 mm |
| Min. Material Length | 450 mm |
| 2-sided processing | |
| Planing Width | 20-270 mm |
| Planing Height | 15-200 mm |
| Min. Material Length | 450 mm |
| 1-sided processing | |
| Planing Width | 20-290 mm |
| Planing Height | 15-220 mm |
| Min. Material Length | 450 mm |
| Top Horizontal Cutterhead | |
| Diameter | 88 mm |
| Szélesség | 410 mm |
| Teljesítmény | 4 kW |
| Max. Planing Depth | 5 mm |
| Max. Moulding Depth | 10 mm |
| Bottom Horizontal Cutterhead | |
| Diameter | 72 mm |
| Szélesség | 300 mm |
| Teljesítmény | 3 kW |
| Max. Planing Depth | 4 mm |
| Max. Moulding Depth | 5 mm |
| Side Cutterheads | |
| Spindle Diameter | 30 mm |
| Max. Height | 100 mm |
| Max. Diameter | 140 mm |
| Teljesítmény | 3 kW |
| Max. Planing Depth | 5 mm |
| Max. Moulding Depth | 20 mm |
| Teljesítmény | |
| Total Power | 13.75 kW |
| Energiaigény | 3-phase, 400 V, 50 Hz, 29 A 3-phase, 230 V, 50 Hz, 49 A |
| Behordó rendszer | |
| Teljesítmény | 0.75 kW |
| Előtolási sebesség | 3-15 m/min |
| Dust Collection Specifications | |
| Fűrészporgyűjtő Mérete | 1x 125 mm 3x 100 mm |
| Légáramlat | 4000 m3/h |
